Waiting for indexing
Peugeot Boxer 2.2 HDi 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
150Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
390Nm
Difference
70Nm
Mod Power
25%
Mod Torque
21%
Fuel Saving
10%
Peugeot Boxer 2.2 HDi 120Hp
| Brand: | Peugeot |
| Model: | Boxer |
| Generation: | 3th - 2006 - 2012 |
| Engine: | 2.2 HDi 120Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 150Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 390Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 25% |
| Mod Torque: | 21% |
Data sheet
| Engine Code: | 4HU |
| Displacement: | 2198 CC |
| Ecu Model: | Visteon DCU102 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD OBD - Dimsport New Trasdata- FGtech- Galetto- Magic Motorsport MAGPRO OBD - |