Waiting for indexing
Opel Cascada 1.4 Turbo 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
170Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
270Nm
Difference
70Nm
Mod Power
41%
Mod Torque
35%
Opel Cascada 1.4 Turbo 120Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Cascada |
| Generation: | 2013 -> |
| Engine: | 1.4 Turbo 120Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 170Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 270Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Mod Power: | 41% |
| Mod Torque: | 35% |
Data sheet
| Engine Code: | A14NET |
| Displacement: | 1364 CC |
| Bore & Stroke: | 72,5 X 82,6 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |
| Ecu Model: | Ac Delco E78 |
| Tools: | CMD OBD - |
| Protocols: | Obd |