Waiting for indexing
Mitsubishi Outlander 2.0 Turbo 202Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
202Hp
Modified
260Hp
Difference
58Hp
Torque
Original
303Nm
Modified
370Nm
Difference
67Nm
Mod Power
28%
Mod Torque
22%
Mitsubishi Outlander 2.0 Turbo 202Hp
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Outlander |
| Generation: | 2007 - 2012 |
| Engine: | 2.0 Turbo 202Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 202Hp |
| Original torque: | 303Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 260Hp |
| Power difference: | 58Hp |
| Mod torque: | 370Nm |
| Torque difference: | 67Nm |
| Mod Power: | 28% |
| Mod Torque: | 22% |
Data sheet
| Engine Code: | 4G63T |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 7.50 : 1 |
| Ecu Model: | Mitsubishi E6T38xxx |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - |
| Protocols: | Obd - Bootmode - |