Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 4148 476Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
476Hp
Modified
550Hp
Difference
74Hp
Torque
Original
2300Nm
Modified
2750Nm
Difference
450Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
19%
Mercedes-Benz Trucks Actros 4148 476Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 4148 476Hp |
| Original power: | 476Hp |
| Original torque: | 2300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 550Hp |
| Power difference: | 74Hp |
| Mod torque: | 2750Nm |
| Torque difference: | 450Nm |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 19% |