Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 4141 408Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
408Hp
Modified
470Hp
Difference
62Hp
Torque
Original
2000Nm
Modified
2320Nm
Difference
320Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
16%
Mercedes-Benz Trucks Actros 4141 408Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 4141 408Hp |
| Original power: | 408Hp |
| Original torque: | 2000Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 470Hp |
| Power difference: | 62Hp |
| Mod torque: | 2320Nm |
| Torque difference: | 320Nm |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 16% |
Data sheet
| Tools: | Dimsport Genius- |