Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 4140 394Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
394Hp
Modified
455Hp
Difference
61Hp
Torque
Original
1850Nm
Modified
2150Nm
Difference
300Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
16%
Mercedes-Benz Trucks Actros 4140 394Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 4140 394Hp |
| Original power: | 394Hp |
| Original torque: | 1850Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 455Hp |
| Power difference: | 61Hp |
| Mod torque: | 2150Nm |
| Torque difference: | 300Nm |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 16% |