Waiting for indexing
Audi Q7 3.6 FSI 280Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
280Hp
Modified
302Hp
Difference
22Hp
Torque
Original
360Nm
Modified
384Nm
Difference
24Nm
Mod Power
7%
Mod Torque
6%
Audi Q7 3.6 FSI 280Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | Q7 |
| Generation: | 2010 - 2014 |
| Engine: | 3.6 FSI 280Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 280Hp |
| Original torque: | 360Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 302Hp |
| Power difference: | 22Hp |
| Mod torque: | 384Nm |
| Torque difference: | 24Nm |
| Mod Power: | 7% |
| Mod Torque: | 6% |
Data sheet
| Engine Code: | BHK |
| Displacement: | 3597 CC |
| Bore & Stroke: | 89,0 X 96,4 mm |
| Compression Ratio: | 12.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED9 |