Waiting for indexing
Audi Q7 4.2 TDI 326Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
326Hp
Modified
380Hp
Difference
54Hp
Torque
Original
760Nm
Modified
880Nm
Difference
120Nm
Mod Power
16%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Audi Q7 4.2 TDI 326Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | Q7 |
| Generation: | 2006 - 2010 |
| Engine: | 4.2 TDI 326Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 326Hp |
| Original torque: | 760Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 380Hp |
| Power difference: | 54Hp |
| Mod torque: | 880Nm |
| Torque difference: | 120Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 16% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | BTR |
| Displacement: | 4134 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC16CP34 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD BDM - CMD OBD - Dimsport Genius- FGtech- Magic Motorsport MAGPRO OBD - MPPS- |
| Protocols: | Obd |