Waiting for indexing
Audi A4 35 TFSI 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
235Hp
Difference
85Hp
Torque
Original
270Nm
Modified
400Nm
Difference
130Nm
Mod Power
56%
Mod Torque
48%
Fuel Saving
10%
Audi A4 35 TFSI 150Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | A4 |
| Generation: | B9 - 2019 -> |
| Engine: | 35 TFSI 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 270Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 235Hp |
| Power difference: | 85Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 130Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 56% |
| Mod Torque: | 48% |
Data sheet
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.1.61 / Bosch MG1CS001 |
| Tools: | Autotuner Bench - CMD CMD Bench - CMD OBD - Magic Motorsport Bench / Flex - |