Waiting for indexing
Audi A4 35 TDI 163Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
163Hp
Modified
195Hp
Difference
32Hp
Torque
Original
380Nm
Modified
430Nm
Difference
50Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
13%
Fuel Saving
10%
Audi A4 35 TDI 163Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | A4 |
| Generation: | B9 - 2019 -> |
| Engine: | 35 TDI 163Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 163Hp |
| Original torque: | 380Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 195Hp |
| Power difference: | 32Hp |
| Mod torque: | 430Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 13% |
Data sheet
| Displacement: | 1968 CC |
| Bore & Stroke: | 81,0 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 16.20 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MD1CS004 |